Klub orientačního běhu Ústí nad Labem

O nás

Klub orientačního běhu Ústí nad Labem byl založen 2011.

Každý týden konají tréninky a oblíbenou součástí programu jsou i společné závody. V klubu je možné se setkat jak s dětmi, tak s dospělými. Aktuálně naši základnu utváří 45 členů a budeme rádi, pokud se k nám další tváře připojí. Orientační běh je vhodný pro každého, neexistuje věková hranice, která by se nemohla zúčastnit. Přijít můžete kdokoliv a kdykoliv.

Rádi se potkáme nejen na trénincích, ale i společných akcích. Oblíbenou záležitostí je „Kufrování s Kobulem“, které se koná dvakrát ročně. Jedná se o závod pro veřejnost, kde si kdokoliv může orientační běh vyzkoušet. Při této příležitosti se sejdou běžci i z klubů okolních měst.

Každý rok se děti mohou těšit na soustředění v podobě prodlouženého víkendu. Společně si užijeme nejen tréninky, ale i spoustu zábavy při hraní propracovaných her, posezení u táboráku i řadu zajímavých výletů

Tréninky zájmového kroužku se konají pravidelně ve středu. V létě se trénuje od 16:30h do 18:30h. Můžete nás kdykoliv navštívit, jen se nezapomeňte ohlásit předem. Naleznete nás v různých lokalitách a scházíme se na základě dostupnosti MHD.

V zimním období začínáme v 16h, venku nebo v tělocvičně ZŠ Palachova (Palachova 400/37). Tréninků v tělocvičně se nemohou účastnit dospělí, mimo trenéra a případných dohodnutých asistencí (1-2).

Poplatky:

  • Děti do 21 let – 1.700 Kč na školní rok. Poplatky obsahují veškeré náklady na tréninky (pronájmy včetně šaten, sprch, mapový materiál, poplatek svazu). Neobsahují jízdné a náklady případných akcí či závodů.
  • Dospělí: mimo členy – dobrovolný příspěvek za mapu
  • Členský poplatek (mimo trénující děti): ročně 500 Kč (včetně poplatek svazu)

Přihlašování na závody:

Na závody je možné se přihlásit prostřednictvím aplikace —-odkaz—-. Startovné na závody platí klub za všechny přihlášené závodníky společně. Povinností každého člena je nabití svého kreditu, který získá odesláním určité částky na účet 2701427516/2010. Každému individuálně se poté kredit odečítá na základě počtu a výše startovného.

Přihlášky na tréninky:

V souvislosti s přihláškami na trénink je nutné připomenout včasné ohlášení člena. Každému doneseme vlastní mapu, která je základem pro absolvování orientačního běhu. Stěžejní je aplikace Týmuj, kde mají všichni členi vlastní přihlašovací údaje. Týmuj je uživatelsky velmi příznivý, dohledáte jej na webovém prohlížeči i v podobě aplikace pro Android či IOS. Je to také velmi jednoduchá cesta, jak získat pozvánku na trénink.